Svet-Stranek.cz
ExtraTeam

Dopravní prostředky U. S. Army:AMERICAS ARMY-SPECIAL FORCE-EXTRA TEAM

Dopravní prostředky U. S. Army

S některými dopravními prostředky se můžete setkat i při hraní America's Army. Vě většině případů se však jedná spíše o dekorační modely, které nelze nijak ovládat. Existují však výjimky.

UH-60L Blackhawk

UH-60L Blackhawk je používán hlavně jako transport hlavních armádních jednotek. UH-60L Blackhawk může dovézt celé pěchotní družstvo včetně vybavení na jakékoliv místo na bojišti. Vedle svého hlavního zaměření pro transport jednotek, hraje významnou roli v přeprave těžkého vybavení a vozidel a také jako řídící centrum pro vedení bitvy. Se dvěma 7.62mm kulomety připevněnými k okénkům a dvěma .50 kalibrovými kulomety připevněnými ve dveřích je AH-60L Blackhawk silou, se kterou je nutné počítat.

POZNÁMKA: Ve hře je použit v některých misích jako dekorační model. Nelze jej aktivně používat.

UH-60L Blackhawk

M114 Up-Armored HMMWV Armament Carrier

M114 Up-Armored HMMWV Armament Carrier byl vyvinut za účelem potřeb pro vyšší ochranu proti malým zbraním, improvizovaným výbušným zařízením a minám. Mý vylepšný systém pérování a zesílený rám a proti balistické pancéřování. Je vybaven běžným dálkově ovladatelným zbraňovým systémem (Common Remotely Operated Weapon System, CROWS), který nahradil tradiční systém otevřené střelecké vežičky, takže voják může ovládat zbran zevnitř HMMWV. Systém je řízen pomocí joysticku a může nést řadu současných zbraní jako  M240B, M2, Mk. 19 a XM zbraně další generace.

POZNÁMKA: Ve většině misí je použit model HMMWV jako dekorace. Výjimku tvoří mapa SF Snakeplain, kde jsou k dispozici dvě funkční verze HMMWV. Pro možnost jejich použití musíte mít splněny tréninky HMMWV Driver a CROWS Gunner.

M114 Up-Armored HMMWV 
Armament Carrier

M1126 Stryker ICV

Stryker patří do rodiny obrněných bojových vozidel na s osmy pohánenými koly vyrobených firmou General Dynamics Land Systems a používaných armádou spojených států amerických. Je založen na kanadském lehkém obrněném voze LAV III, který je zase založen na švýcarském Mowag Piranha. Stryker patří v americké armádě mezi nové obrněné vozy od bojového vozidla M2/M3 Bradley z 80. let.

POZNÁMKA: Ve hře je použit v některých misích jako dekorační model. Nelze jej aktivně používat. Výjimku tvoří mapa SF Arctic, kde je možné z těchto vozidel střílet, ne však už jimi jezdit.

M1126 
Stryker ICV

Heavy Expanded Mobility Tactical Truck (HEMTT)

Úkolem HEMTT je poskytovat možnost transportu težkého vybavení pro zásobování bojových vozidel a zbraňových systémů Americké armády. V porovnání s běžnými 5-ti tunovými nákladními vozy vyniká extrémní mobilitou, zejména díky velkému počtu kol kombinovaných s pohonem všech kol a velmi velkými a nízkotlakými koly. Přestože je méně známý než HMMWV, hraje extrémně důležitou roli v logistice za rychle se pohybujícími silami v čele s tankem M1 Abrams. Díky svým výtečným službám se stal klíčovým prvkem pojízdné flotily Americké armády a v současnosti je používano kolem 13 000 těchto vozidel.

Nákladní vůz HEMTT existuje v několika konfiguracích:

  • Nákladní vozy M977 a M985 převážejí veškerý druh vybavení, zvláště pak munice. Na konci vozidla je připevněn jeřáb.
  • Tanker M978 slouží k převozu paliva a zásobování taktických vozidel a helikoptér v předních pozicích.
  • Vlečný traktor M983 má jako přívěs odpalovací systém MIM-104 pro střely Patriot.
  • M983 s30 KW generátorem a jeřábem připevněným za kabinou řidiče, táhne přívěs s odpalovacím zařízením MGM-31 (Pershing Erector Laucher) pro mezikontinentální střely.
  • Vyprošťovací vůz M984 používá nadzvedávací a odtahové zařízení pro možnost odtažení poškozených vozidel během dvou až tří minut. Má na sobě umístěn naviják, jeřáb a velkou skladovací krabici.
POZNÁMKA: Ve hře je použit v některých misích jako dekorační model. Nelze jej aktivně používat.
Heavy Expanded Mobility 
Tactical Truck (HEMTT)

M35 2-1/2 ton cargo truck

Rodina nákladních vozů M35 patří mezi nejdéle používané nákladní vozy v Americké armádě a obecně je používána i mnoha dalšími zeměmi po celém světě. Nákladní vůz z váhové třídy 2,5 tuny byl ve službách armády nazýván také jako "deuce and a half" (dva a půlka). Základní vezre nákladního vozu M35 je schopná převést 2,5 tuny přes nerovný terén nebo 5 tun po silnicích. Náklaďák této váhy je úřadem pro dopravu klasifikován jako střední typ nákladního vozu. Série M35 tvořila základnu pro širokou paletu specializovaných vozidel.

POZNÁMKA: Ve hře je použit v některých misích jako dekorační model. Nelze jej aktivně používat.

M35 2-1/2 ton cargo truck